Пульмонологічне відділення

Пульмонологія – розділ внутрішньої медицини, який вивчає хвороби органів дихання.

Пульмонологічне відділення є структурним підрозділом терапевтичної служби обласної лікарні, а також лікувально-діагностичним і консультативним центром з питань легеневих захворювань в Кіровоградській області. Відділення було відкрито 8 вересня 1975 року на 40 ліжок.

На сьогоднішній день відділення працює на 30 ліжок. Щорічно у відділенні 800-850 хворим надається спеціалізована допомога з різноманітними захворюваннями органів дихання.

Відділення співпрацює з провідним Інститутом фтизіатрії і пульмонології імені академіка Ф.Г.Яновського НАМН України м. Києва, медичною академією післядипломної освіти імені П.Л.Шупика м. Києва, кафедрою пульмонології.

В своїй діяльності відділення тісно співпрацює з КЗ «Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер», КЗ «Кіровоградський обласний онкологічний диспансер», КЗ «Кіровоградський обласний кардіологічний диспансер», обласним центром здоров’я та іншими обласними, міськими та районними лікувально-профілактичними закладами.

У відділенні працює досвідчений та висококваліфікований персонал:

/Files/images/pulmonologya/Рижко.jpgРижко Олександр Олексійович - лікар вищої атестаційної категорії з пульмонології, завідувач відділенням пульмонології з лютого 1993 року/Files/images/pulmonologya/Краснюк.jpgКраснюк Олена Анатоліївна - лікар вищої атестаційної категорії з пульмонології
/Files/images/pulmonologya/Златопольська.jpgЗлатопільська Людмила Сергіївна - лікар вищої атестаційної категорії з терапії та другої атестаційної категорії кардіології/Files/images/pulmonologya/Бондар.jpgБондар Вікторія Павлівна - сестра медична старша, вища атестаційна категорія
Сестри медичні:

- Савіцька Ольга Миколаївна – 1 кваліфікаційна категорія;
- Марченко Олена Пилипівна - вища кваліфікаційна категорія;
- Подолян Олеся Петрівна – вища кваліфікаційна категорія;
- Сачко Світлана Григорівна – вища кваліфікаційна категорія;
- Макей Олена Василівна – друга кваліфікаційна категорія;
- Таран Вікторія Володимирівна – перша кваліфікаційна категорія.
Молодші медичні сестри:

- Царьова Лариса Борисівна - друкарка;
- Усенко Юлія Андріївна - сестра-господарка;
- Драгута Любов Григорівна;
- Смеря Віра Леонідівна;
- Бордюг Наталія Іванівна;
- Коломієць Валентина Леонідівна;
- Палій Світлана Леонідівна;
- Троян Марина Юріївна - буфетниця.

Рижко Олександр Олексійович являється головним позаштатним спеціалістом департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальностю "пульмонологія".

З 2005 року пульмонологічне відділення розмістилось в новому 6-ти поверховому приміщенні і знаходиться на 5-му поверсі третього корпусу.
Відділення має 9 палат різної місткості, які мають центральне водопостачання, опалення, підігрів холодної води.
На території відділення працює маніпуляційний та інгаляційний кабінети.

/Files/images/pulmonologya/п1.jpg/Files/images/pulmonologya/п2.jpg

У відділенні пульмонології проводиться повне обстеження хворих на будь-яку легеневу патологію з використанням сучасних високоінформативних досліджень: рентгенологічних, функціональних, лабораторних, бронхологічних елементів імідж-діагностики – спірально-комп’ютерна томографія, цитологічні та гістологічні дослідження промивних вод і бронхів. Хворим на пульмонологічну патологію проводиться повний комплекс лікувальних, оздоровчих та реабілітаційних заходів.

/Files/images/pulmonologya/5.jpg/Files/images/pulmonologya/6.jpg

На базі відділення проходять підготовку лікарі-інтерни та лікарі загальної практики з розділу легеневої патології.

Лікарі відділення пульмонології приймають активну участь в роботі Національних та Міжнародних з’їздів, конференцій, конгресів, а саме: Український національний Конгрес «Людина і ліки, Український астма-конгрес, Українські з’їзди по фтизіатрії і пульмонології, Російський Національний Конгрес «Людина і ліки», Російський Національний Конгрес по хворобам органів дихання.

Лікарі пульмонологічного відділення щороку організовують і проводять обласну науково-практичну конференцію по актуальним питанням легеневих захворювань, а також читаються лекції по основним легеневим захворюванням серед широкого медичного загалу області та в місцевих засобах масової інформації.

У лікувальну практику сучасно і оперативно впроваджуються досягнення науки і техніки.

Особливий акцент робиться на профілактичні заходи, попереджувальне та протирецидивне лікування, надається допомога пацієнтам залежним від тютюнопаління.

Серед захворювань, що лікуються у пульмонології – запалення легень та бронхів, бронхіальна астма, дисеміновані процеси легень, плеврити, професійні захворювання органів дихання, грануломатозні та інтерстиційні захворювання легень, вади розвитку легень та інші.

В роботу залучається нове сучасне обладнання. Широко впроваджуються новітні методики лікування:

- дослідження напруження кисню в крові пацієнтів;

- контрастоване томографічне дослідження органів дихання;

- бактеріологічне дослідження біологічних матеріалів отриманих з органів дихання;

- виконання функціональних проб з бронхолітиками для визначення відповіді бронхіальних рецепторів на медикаменти.

Для госпіталізації до відділення пульмонології бажано мати направлення із районної чи міської лікарні або поліклініки, а також необхідний мінімум обстеження: розгорнутий аналіз крові, рентгенографія (а не флюорограма), і по можливості, результати дослідження зовнішнього дихання. Обстеження повинно бути виконано напередодні звернення.

Пульмонологія в 2015 році

• Лікарями пульмонологічного відділення 20 травня 2015 року організовано і проведено обласну науково-практичну конференцію з актуальних питань по пульмонології. Були розглянуті проблеми діагностики та лікування інтерстиційних захворювань легень, менеджмент хворих із ХОЗЛ згідно міжнародних та національних узгоджувальних документів, ведення хворих із важким перебігом пневмоній та питання небулайзерної терапії легеневих захворювань. В роботі конференції прийняло участь близько 100 лікарів майже з усіх районів області та представники фармацевтичних фірм, які випускають препарати для лікування легеневих хворих.
• В 2015 році заплановано впровадження в медичну практику застосування сучасного антибіотику із 5-го покоління цефалоспоринів - цефтароліну торгова назва «Зінфоро» виробник Астра Зенека в лікуванні гострих запальних процесів органів дихання, спричинених переважно грам позитивною мікрофлорою. А також застосування комбінованого препарату «Пульмолор» (комбінація амброксолу та лоратадину) в лікуванні бронхообструктивних захворювань.
• Лікарі пульмонологічного відділення прийняли участь в роботі міжнародних та національних конференціях по терапії та захворюванням органів дихання.

Серед новин відмічено модель сучасної медицини 4П, прогноз, партнерство, профілактика, персоніфікація. Протягом останнього року проводились дослідження по використанню моноклональних антитіл препарат «Омалізумаб» у вагітних із бронхіальною астмою. Попередні результати свідчать про відсутність негативного впливу препарату на гестацію. Продовжувалась третя фаза клінічних досліджень препаратів «Меполізумаб», «Ритуксімаб» в лікуванні різних форм бронхіальної астми. В практику починає впроваджуватись вакцина нового покоління проти пневмококів - 13-валентна. Встановлено, що пневмонії^ являється фактором ризику серцево-судинних захворювань, в тому числі дебюти гострого інфаркту міокарду, атеросклерозу, аритмій, серцевої недостатності, метаболічних захворювань, в тому числі цукрового діабету.
- Для лікування грибкових захворювань легень зареєстровано новий препарат «Ізавуконазол» (аспергильоз і мукомікоз).
- В березні 2015 року зареєстрований спалах пташиного грипу НзИі в Єгипті, всього на близькосхідного регіоні зареєстровано інфікування 780 осіб вказаним типом вірусу, із яких на початок травня захворіло 116, померло 40 осіб. Також зареєстрований новий підтип корона вірусу, який отримав назву «Меркс» с тенденцією до широкого поширення і інфікування контактних осіб з високим відсотком захворюваності та летальності.

Контактна інформація:

Контактний телефон: (0522) 39-71-34

Якщо Вас турбують якісь скарги чи хворобливий стан, звертайтесь в обласну консультативну поліклініку, кабінет № 42 з 12.00 до 15.00 щодня, крім суботи і неділі. За результатами огляду буде прийматись рішення про можливість госпіталізації до відділення. По четвергам з 10.00 до 14.00 здійснює прийом завідувач відділення.

Кiлькiсть переглядiв: 7134