Відділення функціональної діагностики

Служба функціональної діагностики Кіровоградської обласної лікарні веде свою історію з 1956 року. Вона розпочиналася з окремих кабінетів, де виконувалися прості діагностичні дослідження - антропометрія, вимірювання артеріального тиску, спірометрія, електрокардіографія, капіляроскопія. Поступово збільшувався обсяг апаратури, опановувалися нові діагностичні методики.

В 1965 році кабінет реорганізований у відділення функціональної діагностики, яке є складовою частиною обласної лікарні.

Щорічно у відділенні виконується понад 45 тисяч різноманітних досліджень, та обстежується близько 20 тисяч хворих.

Відділення співпрацює з ЛПЗ області та міста Кіровограда, а також з усіма відділеннями Кіровоградської обласної лікарні.

/Files/images/fd/Чеботарь Т.О.jpg

У відділенні працюють досвідчені та кваліфіковані лікарі:

Завідувач відділенням з 2006 року Чеботарь Тетяна Олексіївна, лікар вищої категорії.

Співробітники відділення функціональної діагностики:

Владімірова Антоніна Іванівна – вища атестаційна категорія, лікар - невропатолог;
Винницька Людмила Віталіївна -вища атестаційна категорія, сестра старша медична;
Хворова Тетяна Іванівна - вища атестаційна категорія, сестра медична;
Філічкіна Олена Дмитрівна - вища атестаційна категорія, сестра медична;
Кочергіна Наталія Петрівна - вища атестаційна категорія, сестра медична;
Ковальчук Лідія Олексіївна - вища атестаційна категорія, сестра медична;
Пісна Світлана Іванівна - вища атестаційна категорія, сестра медична;
Левадна Олена Георгіївна - вища атестаційна категорія, сестра медична;
Паламарчук - Іващенко Наталія Миколаївна - вища атестаційна категорія, сестра медична;
Блонська Олександра Юріївна - друга атестаційна категорія, сестра медична;
Полонець Світлана Василівна – молодша медична сестра;
Бондар Олена Володимирівна – молодша медична сестра;
Вершигора Тетяна Вікторівна – молодша медична сестра;

Основні задачі відділення функціональної діагностики:

- проведення інструментальних досліджень стаціонарним та амбулаторним хворим, які сприяють ранній та точній діагностиці захворювань серцево-судинної системи та органів дихання;

- проведення інструментальних досліджень з використанням навантажувальних проб для визначення фізіологічного стану та функціонального резерву серцево-судинної системи та органів дихання;

- проведення інструментальних досліджень в динаміці для визначення ефективності вживаних терапевтичних заходів по лікуванню хворих;

- проведення інструментальних досліджень, необхідних для часткової та стійкої втрати працездатності, а також для визначення показників, щодо санаторно – курортного лікування;

- впровадження в практику роботи нових методів інструментальної діагностики серцево-судинної системи та органів дихання;

Відділення оснащене сучасною діагностичною апаратурою,що дає можливість проводити функціональні дослідження серцево-судинної системи,бронхолегеневі, нейрофункціональні та кишково-шлункові дослідження.

/Files/images/fd/6.jpg/Files/images/fd/7.jpg

Перелік обстежень, які проводяться в кабінеті функціональної діагностики:

1. Електрокардіографія. Медикаментозні проби ЕКГ.

Метод графічної реєстрації електричних потенціалів виникаючих при роботі серця. Найбільш поширене і дуже інформативне обстеження. Аналіз електрокардіограми при застосуванні спеціальних проб дозволяє оцінювати/Files/images/fd/11.jpg регуляторну систему організму.

2. Функція зовнішнього дихання. Спірографія. Сальбутамоловий тест.

Оцінює функцію легень. Оцінюються бронхіальна прохідність, ємність легень, реакція цих показників на різні варіанти дихання, фізичне навантаження, медичні препарати.

3. Холтеровське моніторування.

24-годинна безперервна реєстрація ЕКГ з метою виявлення прихованої ішемії міокарда, порушення ритму, небезпечних для життя аритмічних епізодів, що супроводжуються втратою свідомості, а так само для виявлення причини скарг на болі в області серця.

4. Велоергометрія – навантажувальна проба, проводиться з метою визначення толерантності хворих до фізичного навантаження, скритої коронарної недостатності, визначення функціональних можливостей серцево-судинної системи.

5. Реоенцефалографія. Медикаментозніпроби РЕГ.

Реоенцефалографія - дослідження кровонаповнення судин головного мозку виконується на діагностичному комплексі «Сфера - 4». Цей метод дозволяє отримати графічну інформацію про стан мозкового кровообігу і відкриває можливості для динамічного вивчення церебральної гемодинаміки при різних захворюваннях.

6. Електроенцефалографія

Дозволяє оцінити біоелектричну активність головного мозку. Обов’язкова при визначенні причини судом, нападів порушення свідомості, мимовільних рухах. Застосовується для оцінки наслідків черепно-мозкової травми, наприклад, для визначення здатності працювати на висоті, керувати автомобілем.

7. Реовазографія

Дослідження периферичних судин верхніх і нижніх кінцівок. Реогепатограма - неінвазійний метод дослідження кровообігу печінки.

8. Інтегральна реографія

Інтегральна реография - неінвазійний метод оцінки стану серцево-судинної, дихальної систем, а також рівня позаклітинної рідини в організмі людини.

9. Фонокардіографія

Фонокардіографія — один з методів діагностичного дослідження заснований на графічній реєстрації звуків. Реєструють в основному тони і шуми серця.

10. Капіляроскопія Холодова проба

Капіляроскопія — допоміжний метод, що дає уявлення про стан периферичного кровообігу, дозволяє виявити особливості функціонування системи мікроциркуляції (периферичного кровообігу) і вегетативної нервової системи. Об'єктом дослідження виступає капілярна мережа епонихію пальців рук, ніг, та ін. областей залежно від сфери застосування приладу.

11. Ph – метрія

Діагностична процедура в процесі якої вимірюється кислотне середовище в шлунку. А також реографія легень, вібротест, динамометрія.

Контактна інформація:

Відділення розташоване на восьмому поверсі третього корпусу.

Режим роботи: понеділок – п’ятниця з 8.00 до 16.00, субота з 8.00 до 12.00

Контактні телефони: (0522) 39-71-25

/Files/images/fd/Колетив11.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 3865